TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 2017 w ŁODZI
Ciekawych świata zapraszamy na Global Justice Night!
Czwartek, 16 listopada 2017, g. 19.00-22.00
Niebostan, Piotrkowska 17, Łódź.
Gwarantujemy POZYTYWNĄ atmosferę i filmowo-muzyczno-kulinarną podróż na inne kontynenty bez ruszania się z niebostanowej kanapy. Nie dosyć, że wstęp na wydarzenie jest wolny, to jeszcze będziemy mieć dla Was prezenty: w loterii można będzie wygrać wyjątkowe książki, a oglądając filmy i słuchając dyskusji będziecie mogli kosztować egzotycznych pyszności, które szykujemy dla Was specjalnie na tę okazję (organizatorzy stawiają! :-). Jednym słowem: dużo dobra w gościnnych wnętrzach Niebostanu!
W programie:
- premiera filmu Krzysztofa Miękusa „Droga do Man Eater’s Bridge” o jednej z najważniejszych afrykańskich dróg, która od wieków jednym dawała nadzieję a dla drugich była śmiertelną pułapką
- spotkanie z reżyserem, którego zapytamy o to, jak za pomocą sztuki (studenci ASP i Filmówki - zapraszamy!) opowiadać ważne i trudne historie
- loteria z nagrodami książkowymi, m.in. „Głód” M.Caparrósa z autografem autora!
- filmowy eksperyment „Living on One Dollar”, w którym amerykańscy studenci na własnej skórze doświadczają, jak trudno jest wyjść z ubóstwa
- muzyczny chillout z DJ LATE
- poczęstunek inspirowany kuchniami krajów Globalnego Południa
Zaprasza Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła i Polska Zielona Sieć - Akcja dla Globalnego Południa
Więcej informacji na: www.globaljusticenight.pl
Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci oraz Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” pt. „Rozwój? Nie szkodzi. Kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodzieży, studentów i osób dorosłych.”. Współfinansowane jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Kampania jest częścią 3-letniego przedsięwzięcia „Sprawdzamy Inwestycje dla Rozwoju”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży. Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Najważniejszym wyzwaniem Tygodnia Edukacji Globalnej jest uświadomienie mieszkańcom państw europejskich współzależności pomiędzy nami i mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu, pokazywanie problemów wspólnych dla całej ludzkości i kierowanie uwagi na poszukiwanie potencjalnych rozwiązań.
Zachęcamy do organizacji Tygodnia Edukacji Globalnej w Waszych szkołach, przedszkolach, świetlicach i organizacjach. Skorzystajcie z naszej
bazy wiedzy i scenariuszy zajęć.
|
|
|
|
|
|
Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej.
Ostatnio realizowaliśmy projekt:
"Źródła skutecznej edukacji globalnej" to nasz kolejny projekt, którego celem
było upowszechnianie i podnoszenie jakości EG na pierwszym etapie edukacyjnym (kl. I-III SP). Jest kontynuacją wcześniejszych działań stowarzyszenia poświęconych propagowaniu treści EG wśród najmłodszych.
W ramach projektu: przeprowadzimy badanie ankietowe dot. postaw nauczycieli wobec EG, analizę aktualnych podręczników dla klas I-III pod kątem zawartości treści EG, zorganizujemy roczną Szkołę Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych, cykl kaskadowych szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z mniejszych miejscowości (w roku szkol. 2019/2020), zorganizujemy ogólnopolską konferencję poświęconą EG w nauczaniu wczesnoszkolnym w 2020 r. Ponadto przygotujemy i wydamy 18 pakietów edukacyjnych na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz pięć bajek kamishibai uznanych polskich autorów literatury dziecięcej nt. bioróżnorodności, uchodźstwa, dostępu do wody, dostępu do edukacji oraz dostępu do żywności.
Czas realizacji: sierpień 2018 – kwiecień 2020 r.
|
|
Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org
|
Projekt "Źródła skutecznej edukacji globalnej" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w latach 2018-2020.
|
Bezpłatny program do rozliczenia podatku za rok 2023
jest już dostępny do pobrania ze strony
opp.zrodla.org
Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
|
|
|
|
|